You are currently viewing 7. Dirka 2022 – Apače in zaključek sezone // Poročilo

7. Dirka 2022 – Apače in zaključek sezone // Poročilo

Obeti za sedmo in finalo dirko niso bile najboljše, saj je za celotni vikend bil napovedan dež. Ampak, izkazalo se je, da je bila sreča tokrat ponovno na naši strani tako, da nas je v soboto pričakalo lepo sončno vreme. Na zadnji dirki se je zbralo 66 tekmovalcev, med katerimi jih je mnogo upalo na rezultat, ki jim bo lahko prinesel naslov prvaka. V določenih kategorijah so prvaki postali znani že na prejšni dirki v Murski Soboti, vendar smo v teh kategorijah lahko spremljali napete dvoboje za drugo mesto.

Odločale so le tisočinke

Kot ponavadi so bili prvi na vrsti najmlajši tekmovlaci v pokalu iz katerogirje poganjalci kjer je Tim Gašpar (MTB Đungla Selo) za dobri 2 desetinki ugnal Jon-a Krasniqi (KSŠD Sv. Jurij). Na tretjem mestu je pristala Galla Jeneš (KK Kicker). V kategoriji U7 je celotno konkurenco za 2 sekundi ugnala Sabrina Bek Žuvela (ŠKTD Apače Mlinarji). Na drugem mestu je bil Tim Horvat (KSŠD Sv. Jurij), na tretjem pa Eva Skotnik (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U9 sta se ponovno za najboljše mesto borila Lev Kolenko (MTB Lendava) in Lija Leber (KK Kicker) kjer je dvoboj dobila slednja. Na tretjem mestu je pristal Gabriel Grilanc (ŠKTD Apače Mlinarji). V kategoriji U11 je zmaga pripadla domačinu Anelu Bek Žuvela (ŠKTD Apače Mlinarji) s časom 16,343 sekund, na drugem mestu je s časom 16,579 sekund pristal Svit Ferenčak (KK Bula). Zaš Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji) je s časom 16,745 sekund pristal na tretjem mestu. V kategoriji U13 smo bili priča prvih časov pod 15 sekund (14,909) kateri je uspel zmagovalcu Rene Gaborju (KK Bula). Na drugem mestu je končal Eli Kovač (KSŠD Sv. Jurij) pred Nejo Rakuša (ŠKTD Apače Mlinarji).

Najmlajši tekmovalci v Pomurskem MTB pokalu v kategoriji poganjalci.

Le najboljši pod 15 sekund

V kategoriji U15 je zmagal Nino Petric (KSŠD Sv. Jurij) (14,633s) kateri preseneča v zaključku sezone. Drugi uvrščeni je bil Timon Pelcl Teršek (ŠKTD Apače Mlinarji) kateri je prav tako v drugem delu sezone pogosto postopal po stopničkah. Tretje mesto pa je pripadlo Matej Novaku (KSŠD Sv. Jurij). V kategoriji U17 je zmagal Alex Kocon (KK Bula) (14,633s), na drugem in tretjem mestu pa sta bila predstavnika KK Kicker Luka Kolarić in Savo Roškar. V kategoriji U19 je ponovno sameval Jan Zadravec (KK Kicker). V elitni ženski kategoriji ja prvo mesto osvojila domačinka Anita Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), na drugem mestu je bila Lara Lazar (MTB Lendava) ter Tanja Peternelj (ŠKTD Apače Mlinarji) na tretjem. V elitni moški kategoriji je bil zmagovalec Davorin Malekovič (ŠKTD Apače Mlinarji), na drugem in tretjem mestu pa sta bila tekmovalca KSŠD Sv. Jurij Mihael Holsedl in Sašo Tomovič.

Spremljevalni program za cel dan

Poleg glavnega tekmovalnega programa je cel dan potekal še bogat spremljevalni program z različnimi aktivnostimi. Gledalci in tekmovlaci so se lahko pomerili v mini tekmovanjih bike limbo, bunny hop in manual pri slednjem je Alex Koconu zmanjkalo ceste. Na koncu dneva pa so se lahko še preizkusili v airbag jump sešnu, kjer so lahko rajderji preizkusili kakšen trik brez strahu pred padcom.

Največja višina se je ustavila pri 80cm katera je uspela le Davorin Malekoviču.

Zaključek sezone 2022

Letos smo Pomurski MTB pokal popeljali višje kot pa smo si lahko predstavljali lani ko smo ga ustanovili. SEDEM dirk je super na državnem nivoju kaj pa šele na loklalnem in vseh sedem dirk je uspelo, bile so izpeljane brez večjih zapletov ter tisto česar se nejbolj veselimo brez večjih poškodb. Seveda smo imeli tudi nekaj težav katere so neizobežne ob šele drugem letu obstoja, vendar smo jih uspešno premagali s skupnimi močmi. Prav stavek “s skupnimi močmi” je vrjetno najprimernejši način s katerim lahko opišemo Pomurski MTB pokal, saj prav vsi organizatorji, klubi, tekmovalci sodelujemo kot ena velika družina. Na progi tekmovalci a takoj ko prevozimo ciljno črto pa spet prijatelji. Letos nam je uspelo pripravit sedem dirk na različnih lokacijah, na različnih progah ter podlagah. Pokala se je letos udeležilo 116 različnih tekmovalcev in 9 različnih klubov kar je za Slovenijo v tem športu na lokalni ravni izjemen dosežek. Za naslednje leto nas čaka še več dela, ter želja da izboljšamo to kar imamo. Pripravljamo tudi nekaj novih stvari ter presenečenj, ki bodo leto 2023 še bolj popestrila ter naredila Pomurski MTB pokal še boljši in večji. SE VIDIMO !!

Brez sponzorjev ne gre!

Zahvala vsem sponzorjem, ki so pomagali ter omogočili obstoj vsega tega kar je Pomurski MTB pokal.